Informace o závodě – BERNARD Beskydský Šerpa

BERNARD Beskydský šerpa

Závod 4-členných týmů ve vynášce sudu piva na vrchol Lysé hory

Délka tratě a převýšení
necelých 10km a převýšení skoro 1000m; pro zvědavé je trasa k nahlédnutí právě tady.

Místo
Start: Frýdlant nad Ostravicí

Cíl: Lysá Hora

Čas
10:00, 16.6.2018

Registrace a startovné

7:30 – 9:30, 16.6.2018

Registrace zde.

startovné za celý tým 400kč

Odměna
Odměna je připravena pro prvních 10 týmů.

Toužíš prožít s kamarády neskutečné dobrodružství a zapít ho správně hořkým a vychlazeným pivem? Pak získej pro svůj tým místo v závodu BERNARD Beskydský šerpa. Tvým úkolem bude společně se třemi kamarády dostat sud s pivem z Frýdlantu nad Ostravicí na Lysou horu na dřevěném šerpském nosiči. Nejrychlejší družstvo se může těšit na speciální pohár od skláře Zdeňka Kunce a každý jeho člen obdrží SUD PIVA. Odměnou pro dalších 9 týmů v pořadí na základě cílového času, bude nejen nepopsatelný pocit dosažení mimořádného úspěchu, ale k tomu také SUD PIVA, který tým obdrží. Každý účastník obdrží v cíli pivo – za odměnu k osvěžení a doplnění energie.

BERNARD Beskydský šerpa je výzvou pro pravé chlapy, kteří si dokáží sáhnout až na dno sil a dokázat zdánlivě nemožné. Tento rok se poprvé uskuteční v rámci akce Frýdlantský duatlon, v sobotu 16. června 2018. Čtyřčlenné šerpské týmy odstartují po startu běžců přímo na hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Účastníci budou muset s padesátilitrovým (65 kg) sudem plným piva překonat na skoro deseti kilometrech převýšení necelých 1000 metrů a jejich úkolem bude dopravit sud v limitu 3 hodin do cíle na nejvyšším beskydském vrcholu – Lysé hoře. Poražené tento speciální závod nezná, protože odvaha postavit se s kamarády na start a bojovat s těžkým nákladem a náročným terénem je nad jakýmkoliv sportovním výkonem. Stejně jako loni bude patronem Leopold Sulovský, který jako první Čech zdolal Mt. Everest a letos se sám závodu zúčastní spolu s dalšími přemožiteli této nejvyšší hory světa.

A jak se do závodu přihlásit? Stačí se zaregistrovat pomocí online registrace, vytvořit tým a zaplatit startovné 400,-Kč za celý tým. Počet týmů je omezen na 50, tak neváhejte a přihlaste se. U prezentace v den závodu musí každý tým odevzdal vytisknuté a vyplněné prohlášení účastníků BERNARD beskydského šerpy, jinak nebude do závodu zařazen. Prohlášení můžete stáhnout zde.

Registrace do závodu a platba jsou závazné! Pokud se tým nebude moci závodu zúčastnit, startovné propadne organizátorovi. Děkujeme za pochopení.

Trasa