Informace o závodě – Beskydský Šerpa

Beskydský šerpa

Závod 4-členných týmů ve vynášce sudu piva na vrchol Lysé hory

Délka tratě a převýšení
necelých 10km a převýšení skoro 1000m; pro zvědavé je trasa k nahlédnutí právě tady.

Místo
Start: Frýdlant nad Ostravicí

Cíl: Lysá Hora

Čas
10:00, 26.8.2017

Registrace a startovné

7:30 – 9:30, 26.8.2017

Registrace zde.

100 Kč / každý člen týmu;  startovné za tým 400kč

Nejdříve je nutné na úvodní stránce vytvořit tým, kde získáte PIN kód, který pak předáte dalším členům týmu, poté už pokračujete stejně, jako kdyby jste se registroval jako jednotlivec, akorát je nutné vyplnit název týmu a PIN kód v bodě číslo 2 – údaje o týmu.

Odměna
Odměna je připravena pro prvních 10 týmu

Toužíš prožít s kamarády neskutečné dobrodružství a zapít ho správně hořkým a vychlazeným pivem? Pak získej pro svůj tým místo v závodu Beskydský šerpa. Tvým úkolem bude společně se třemi kamarády dostat sud s pivem z Frýdlantu nad Ostravicí na Lysou horu na dřevěném šerpském nosiči. Nejrychlejší družstvo se může těšit na speciální pohár od skláře Zdeňka Kunce a každý jeho člen obdrží SUD PIVA. Odměnou pro dalších 9 týmu v pořadí na základě cílového času, bude nejen nepopsatelný pocit dosažení mimořádného úspěchu, ale k tomu také SUD PIVA, který tým obdrží. Každý účastník obdrží v cíli točené pivo Ostravar – za odměnu k osvěžení a doplnění energie.

Beskydský šerpa je výzvou pro pravé chlapy, kteří si dokáží sáhnout až na dno sil a dokázat zdánlivě nemožné. Poprvé tento rok se uskuteční v rámci akce Frýdlantský duatlon, v sobotu 26. srpna 2017. Čtyřčlenné šerpské týmy odstartují po startu běžců přímo na hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Účastníci budou muset s padesátilitrovým (65kg) sudem plným piva překonat na skoro deseti kilometrech převýšení necelých 1000 metrů a jejich úkolem bude dopravit sud v limitu 3 hodin do cíle na nejvyšším beskydském vrcholu – Lysé hoře. Poražené tento speciální závod nezná, protože odvaha postavit se s kamarády na start a bojovat s těžkým nákladem a náročným terénem je nad jakýmkoliv sportovním výkonem. Stejně jako loni bude patronem Leopold Sulovský, který jako první Čech zdolal Mt. Everest a letos se sám závodu zúčastní spolu s dalšími přemožiteli této nejvyšší hory světa.

A jak se do závodu přihlásit? Stačí se zaregistrovat pomocí online registrace, vytvořit tým a zaplatit startovné 100,-Kč za každého člena týmu. Počet týmů je omezen na 50, tak neváhejte a přihlaste se. U prezentace v den závodu musí každý tým odevzdal vytisknuté a vyplněné prohlášení účastníků beskydského šerpy, jinak nebude do závodu zařazen. Prohlášení můžete stáhnout zde.

Každý člen týmu musí být zaregistrován zvlášť a zaplatit startovné 100kč.

Registrace do závodu a platba jsou závazné! Pokud se tým nebude moci závodu zúčastnit, startovné propadne organizátorovi. Děkujeme za pochopení.

Trasa