Rodinný a juniorský běh

Frýdlantský duatlon je závod pro všechny nadšence běhu a cyklistiky. V rámci této nové akce jsme se rozhodli udělat další dva závody, které budou patřit rodinám s dětmi a mládeži.

Rodinný běh na 1 km nebo 2,5 km (délku trasy si můžete vybrat až v průběhu závodu) je koncipován jako běh pro zábavu pro všechny děti do 9 let a jejich doprovod, kde hlavní a nejdůležitější součástí celého závodu budou vaše speciálně vyrobené dresy. Ručně vyrobený dres pro vaše ratolesti je jedinou podmínkou pro účast v závodu. Na místě bude připraven barevný koutek, kde si vaše trička, které dostanete při registraci za 50 Kč, můžete upravit, nabarvit a udělat tak, aby byla co nejoriginálnější. Fantazii se meze nekladou. Takto vytvořené dresy musím mít všechny děti, které se závodu účastní. Pokud si budete chtít vytvořit trička jako celý rodinný tým, tak určitě nebudeme proti.

Vzhledem k tomu, že se jedná o běh pro zábavu, tak se tento závod neběží na čas. Naopak se na konci závodu budou vyhodnocovat nejoriginálnější dresy všech dětí. Po doběhu do cíle naše porota bude vybírat dresy, které postoupí do dalšího kola hodnocení. Pokud dítě dostane na tričko samolepku, jste to právě vy, kdo postupuje dál. Finálové kolo o nejoriginálnější tričko bude již probíhat na pódiu závodu, kde první 3 místa dostanou hodnotné ceny :).

Juniorský běh má dvě věkové kategorie holky, kluci 10 – 12 ( 2,5 km) a holky, kluci 13 – 15 (5 km). Tento běh je opravdový závod, který se poběží na čas. Poplatek za registraci do závodu je dobrovolný a pokud budete chtít přispět, bude vybírán na místě. Zaregistrovat se můžete jak na webových stránkách, tak i na místě v den závodu. Při prezentaci na místě každý závodní obdrží startovní číslo s měřícím čipem. První 3 z každé kategorie budou na pódiu vyhlášeny a odměněny.