Trasy

Trasy Frýdlantského duatlonu si můžete pohlédnout níže. Zachováno bylo klasické pojetí duatlonu a to běh-kolo-běh v délkách 4,5 km-19,5 km-2,5 km. Pokud si na trať netroufáte sami, vezměte si na pomoc kamaráda a vytvořte spolu štafetu, kdy jeden poběží a druhý pojede na kole.

1.běh přes Lubenskou lávku – 4,5 km

Start celého závodu je na fotbalovém hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Běžci ze hřiště přeběhnou most a dále běží po pravém břehu řeky Ostravice až nad samotný singletrail, který poté běží dolů až k Lubenské lávce. Po přeběhnutí lávky se vrací zpět do cíle po levém břehu řeky Ostravice.

Tuto část trasy si můžete prohlédnout zde.

MTB – 19,5 km

Předávka probíhá opět na fotbalovém hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí, výběh s kolem z brány stadionu po silnici přes řeku Ostravici a po modré směr Malenovice Borová. Před začátkem Malenovice Borová trasa odbočuje doprava na cyklotrasu č. 46, kde je sjezd dolů k říčce Satina a dále po zpevněných a polních cestách nad vodárnou Nová Ves až k rozcestí modré značky u hotelu Sepetná (Montér). Zde se pokračuje vlevo kolem úbočí Ostrá hora a Staškov až k lyžařským vlekům Ski Malenovice. Ze Ski areálu trasa pokračuje kolem Satinských vodopádů a přes malenovické sjedovky dolů do Malenovic. Přes potok Sibudov cesta vede ke Kalvarii a zabočí k Lubnu. Trasa poté vede směrem k letišti, kdy se těsně před nim stočí na singletrail podél potoka Zimník (trasa běhu č. 1) až k Lubenské lávce. Dále okruh pokračuje přes novou stezku vedoucí kolem řeky Ostravice zpět na hřiště.

Cyklistická část závodu je k nahlédnutí zde.

2.běh k Lubenské lávce a zpět – 2,5 km

Poslední předávka opět probíhá na fotbalovém hřišti, kde se poté běžec vydává po levém břehu řeky až k Lubenské lávce, kde se běží přes novou stezku kolem řeky Ostravice a zpět na hřiště (trasa běhu č. 1), kde se nachází cíl celého závodu.

Poslední část závodu si prohlédnete zde.

 

Trasa Rodinného a juniorského běhu:

Trasa Rodinného i Juniorského běhu vede po kratší trase běhu Frýdlantského duatlonu. U Rodinného běhu vede bud po žlutě označené, 1km dlouhé trati nebo si jí můžete prodloužit ještě po fialové 2,5 km trati. Trasu běhu si můžete rozmyslet až v průběhu závodu. Juniorský běh vede po žluté i fialové části a celková délka okruhu je 2,5 km s tím, že mladší kategorie běží 1 okruh – 2,5 km a starší kategorie 2 okruhy – 5 km.